Gondoltad volna, hogy a kerti munka nemcsak a testmozgás miatt tesz jót a szervezetnek, hanem még az Alzheimer-kór kialakulásának esélyét is csökkenti. Itt van egy 6 pontos lista arról, hogy miért érdemes a kertben dolgozni.
1. Edzés helyett kertészkedés?

Nem véletlenül olyan izzasztó a kertben végzett munka. Óránként átlagosan 250 kalóriát égethetünk el növényeink gondozása közben. A fák és bokrok gallyazása nagyjából annyi erőfeszítéssel jár, mint a mérsékelt tempóban végzett séta.
2. Út az egészséges étrendhez
Sokkal több friss alapanyaghoz jutunk, ha csak a kertig kell szaladni a salátába aprítandó zöldségekért. Egy kutatás szerint nőtt a tápanyagban gazdag ételek elfogyasztásának aránya azoknál a családoknál, ahol saját zöldséges kertet alakítottak ki. Nem véletlenül. Jobban esik az étel, ha saját munkánk “gyümölcse” kerül a fazékba. Ráadásul ha már hozzászoktunk a természetes ízekhez, kevesebb feldolgozott élelmiszert fogunk vásárolni.
3. Csökken a kognitív hanyatlás kockázata
A kertészkedés és hozzá hasonló fizikai tevékenységek felére csökkentik az Alzheimer-kór kockázatát egy 2016-os vizsgálat szerint. Az Alzheimer’s Association szakértője szerint a tervezés, melyet egy kert beültetésébe és fenntartásába fektetünk, megőrzi szellemi frissességünket.
4. Lépés egy egészségesebb élet felé
A kertészkedés közepes intenzitású testmozgás lévén csökkenti a szívroham és a stroke valószínűségét, segít a normál testsúly megtartásában.
5. Kertészkedjünk a boldogságért
A termőföldben található baktériumokról kiderült, hogy a szerotonin (úgynevezett örömhormon) termelődését aktiválják a szervezetünkben, ami a depresszió megelőzésében, a stresszel való megküzdésben és a szorongás visszaszorításában játszik szerepet.
6. Munka után édes a pihenés
Kevesebb álmatlan éjszakára számíthatunk, ha szabadidőnket a kertben aktívan töltjük el. A kertészkedés minőségibb alvást és egészségesebb alvási szokásokat eredményez.